Sepet

Eski Tat

Yöremizin bin bir çeşit çiçeklerinden doğal ortamlarında hazırlanan balımız tadı ve şifa özelliği ile herkesin beğenisine sunulmaktadır. Kars balı, Kars’ın kendi coğrafyasına has bin bir çeşit bitki çiçeklerinin özütünden Kafkas Arılarının yaptığı bir baldır. Kars balı çoğunlukla göçebe arıcılar..
195,00 TL Vergiler Hariç:180,56 TL
    Eski Tat Mağazamızın Sizlere sunduğu Kars Gravyer Peyniri İsviçre kökenlidir. Asıl adı "gruyere" dir. Kaşar her yerde yapılabilirken Gravyer Kars, Hollanda ve Gürcistan’da yapılmaktadır.     Gravyer peyniri geçmiş yıllarda uluslararası ödül kazanmış seçkin peynirlerden ..
195,00 TL Vergiler Hariç:193,07 TL
      Tereyağın En Saf ve Kusursuz Hali: Sade-Ghee Yağ (Sarıyağ)      Yüzyıllardır farklı kültürlerin mutfaklarında kendine yer edinen bu yağ, yabancı dillerde ‘Ghee’, ülkemizde ise sade yağ olarak bilinmektedir. Ghee ya da sade yağ denildiğinde net bir kavramı ç..
130,00 TL Vergiler Hariç:120,37 TL
    Zengin bileşimi ve sevilen lezzeti ile kaşar peyniri önemli bir yiyecektir.Kaşar peyniri, dilimlenebilen yarı sert bir peynir çeşidi olup, başlıca özelliği, telemenin belli düzeyde fermantasyona (mayalanma) maruz bırakılmasının ardından sıcak suda haşlanıp yoğrulmasıdır.    ..
99,00 TL Vergiler Hariç:98,02 TL
    Kars kaşarı değişik kendine has aranan lezzetini ve besleyiciliğini Kars’ın yaylalarında bulunan çeşitli ve yöreye özgü çiçeklerden ve bitkilerden alır. Açık ve temiz havada, Kars’ın yüksek rakımlı meralarında otlayan ineklerin sütünden elde edilen Kars kaşarı, hem taze hem de eski ola..
96,00 TL Vergiler Hariç:95,05 TL
    Kavılca Bulguru 13.000 yıllık genetiği değişmeden günümüze ulaşmış kavılca buğdayından elde edilir. Elde edilmesinde klasik bulgur gibi kaynatma değil, yöresel bir usul olan çatlatma kullanılır.  Kavılca bulguru taş değirmenlerde üretilmektedir.       Kavılca şi..
32,50 TL Vergiler Hariç:30,09 TL
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)